FEMIJA I PA LINDUR LYRICS

Kripemjaltezat

Send "FEMIJA I PA LINDUR" Ringtone to your Cell
Kjo eshte historia e nje femije te palindur
Qe prinderit e bene pikture,
e varen ne mur dhe per ta sjelle ne jete,
nuk u kujtuan kurre.

La la la la la la...

Vajti ora 8 pse s'me ngrite shpejt
Bo bo sa pune e madhe sot ne zyre me pret
Dite per dite me vrap deri ne mesnate
Nuk gjetem nje minute rehat te rrime ne shtrat

Me duket mua apo e braktisem
Ate ne mur qe neve bashke e nisem

Ohu tani mos me vono dhe ti,
ika flasim kur te vij
He shpirt? Po! Po!
Iku iku babi

Paska pune ai, po kam pune dhe une
Se di ai qe grate kane 100 here me shume
Kam gjithe punet e shtepise,qenin duhet te shetis
Dhe rrugen e karrieres duhet qe te nis
Por ti mos u merzit piktura ime
Qe ne per ty s'po marrim dot vendime
Sa te vije dita qe te lindesh ti
duhen bere shume llogari.

Bukur kendon mami
Vallezojme bashke o mami.
iku iku mami
La la a laa a......

Na shkoi jeta vetem pune,nga e hena ne te shtune
100 mije telefonata,hyrje dalje,dreka e darka
Per veten s'po mendojme,
Po pu-pucin e shetite ndonjecike?
Si ?A je ne vete ti mo?

Tani vertete u merzita,do I ndryshojme te gjitha
Do marr kredi per nje shtepi
Hapim nje biznes te vogel une dhe ti
Aha aha kjo eshte jeta
La la la la dolcevita
Do te bejme nje vile dykateshe
Me pishine edhe me bace
Boten mbare ne do te bredhim,do shetisim edhe qiellin

Po per mua asnjeri nuk po mendon
Koha iken ,fluturon
Rriten shoket kurse une mbeta ne mur
Nje pikture, pa asnje shprese,
qe vetem pres.

Mendimin tim ta thashe dhe ta perseris
Qe ideja per specializimin me bezdis
Ti vertet do shkosh po une si do rri
Te ikesh ne kete moshe me duket cmenduri
Po c'jane keto gjera qe na i shpik tani
Te lutem zemer mos bej si femije
Mos te eshte merzitur burri dhe shtepia
Hopa filloi xhelozia
Betohem zemra ime qe se kam nga xhelozia
Po c'ke atehere qe me nderhyn ne planet e mia
Une jam e lire te bej ashtu sic deshiroj
Do te shkoj dhe pike mbaroi

Tani vertet u merzita,po na I prish qe te gjitha
Ta kishe thene qe me pare
Sinqerisht ta them qe ne do ishim ndare

E the dhe kete si arrite,me cmende,nervat m'i ngrite
Ti je I keq,ti je xheloz,ti je perbindesh monstruoz
Ti je I keq,ti je xheloz,ti je perbindesh monstruoz
Ti je I keq,ti je xheloz,ti je perbindesh monstruoz..........

Po per mua asnjeri nuk po mendon
Koha iken ,fluturon
Rriten shoket kurse une mbeta ne mur
Dhe ne jete ndofta s'vij kurre.

Mbylle moj dritaren ta kam thene 100 here
Mos piktura, e mori era.
La la la aaa...............
Send "FEMIJA I PA LINDUR" Ringtone to your Cell